Geciktirici Sprey ve Erken Boşalma

Erkekler cinsel birleşme yaşadıklarında her zaman erken boşalma gibi bir durumdan çekinirler. Bu durum aslında erkeğin psikolojisiyle de yakından ilişkili olduğu için bu şekilde yaşanacak bir kaygı erkeğin daha erken boşalmasına da neden olabilecek bir durumdur. Günümüzde erken boşalma ile karşı karşıya olan birçok erkek vardır ancak bu erkekler doktora başvurmaktan utanıp sıkıldıkları için sorunları kendi içlerinde yaşamayı tercih eder. Erken boşalma tedavi edilmediği sürece de durum daha kötü yönde ilerleyecektir. Aslında tedavisi oldukça basittir. Erken boşalmaların pek çok nedeni olabilir ancak yanlış öğrenilen cinsellik burada en çok karşımıza çıkan sorunlardandır. Her erkek hayatının bir döneminde erken boşalma sorunuyla karşı karşıya kalabilir ancak bu durum geçici olduğundan üzerinde çok fazla durulmaz.

Bu makalemizde size erken boşalma konusunda etkili olan geciktirici spreyden bahsetmek istedik ancak isterseniz ilk önce erken boşalma ne demektir buna değinelim.

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma cinsel ilişki anında kendi isteğinin ya da partnerinin isteğinin dışında daha kısa süre içerisinde boşalmaya denilmektedir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler cinsellik sürelerini kendileri belirleyemez bu da sağlıklı bir cinsellik yaşanmamasına neden olacaktır. İleri ki yaşta olabileceği gibi genç yaşta da bu sorunla karşı karşıya kalınabilir. Erkek zaman içerisinde cinsellik konusunda tecrübesi arttıkça ereksiyonunu kontrol altına alabilir ancak var olduğunu bilmek her zaman kaygı yaratmıştır.  

Erken boşalma konusunda herhangi bir süre verilmemiştir. Ancak uzmanlar bir dakika ya da daha az sürede ereksiyon olan erkeklerin erken boşalma sorunu yaşadıklarını belirtmişlerdir. Bundan sonraki süre ise partneri ile kendisi arasındadır.  

Geciktirici sprey

Erken boşalma sorununa karşı piyasa da çok sayıda ürün olmasına karşın en fazla tercih edilen geciktirici spreyler olmuştur. Bu spreyler penisin uç bölümüne sıkılır ve o bölgenin uyuşması sağlanmış olur. Dolayısıyla bu bölgede doku hissi az olacağından cinsel ilişkinin süresi daha uzun olacaktır. Ancak ürünü çok fazla sıkmanız sizin daha uzun süre cinsellik yaşayacağınız anlamına gelmez bu durumda boşalamama gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden de kullanım kılavuzuna göre hareket etmek yerinde olacaktır.